


PH 80 MELLEMSKÆRM EL NR. 5744610638
Louis Poulsen9090908
Mellemskærm til Louis Poulsen PH 80 lampe. Denne originale mellemskærm kan bruges, hvis din skærm er gået i stykker, eller du blot trænger til at skifte den ud.
Læs mereMellemskærm til Louis Poulsen PH 80 lampe. Denne originale mellemskærm kan bruges, hvis din skærm er gået i stykker, eller du blot trænger til at skifte den ud.
Designer: Poul Henningsen. Den enormt indflydelsesrige og modige designer, arkitekt, forfatter og kulturkritiker Poul Henningsen (1894-1967) har sat sit præg på mange områder inden for dansk tænkning og design, og arven efter ham er en integreret del af Louis Poulsens arbejde med at forme lys. Udgangspunktet for den måde, vi former vores design og lys på, kan spores tilbage til Poul Henningsens treskærmssystem fra 1926, som han opfandt for at reducere ubehagsblændingen og forbedre lyset i sine lamper. Få rådgivning og vejledning om lamper fra Louis Poulsen i vores butik på Firskovvej 20, 2800 Lyngby.
| EAN | 5703411009512 |
| Leverandørs varenummer | 5744610638 |
Leveringstype: Postforsendelse
Levering/forsendelse
Sendes som pakke til pakkeshop eller med omdeling til din adresse.
På leveringssiden vælger du, om du ønsker levering med GLS eller Postnord.